Editör : Süleyman Özdemir
Grafiker : Yunus Karaaslan
Kategori : Yakın Tarih
Fiyat: 200.00   Liste Fiyatı : 200.00
Ürün Satışta.
Favorilere Ekle
Etiketler : Yağmur Yayınevi
Format : Kitap
Barkod : 9789757747123
Yayın Tarihi : 2015-02-11
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Fahreddin Paşa'nın Medine Müdafaası; Peygamberimizin Gölgesinde Son Türkler
Baskı Sayısı : 37.Baskı
Sayfa Sayısı : 480
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Birinci Dünya Savaşı nda Türklerin Çanakkale de gösterdikleri kahramanlık destanının bir benzeri de Hicaz da kutsal toprakların müdafaasında yaşanmıştır. Mondros Mütarekesi (1918) ile Osmanlı İmparatorluğu nu parçalayan güçlerin ve yandaşlarının karşısında Fahreddin (Türkkan) Paşa ve kumandasındaki kahraman Türk Askeri, mütareke şartlarını ve Osmanlı Sarayı nın emirlerini hiçe sayarak bu toprakları hiçbir karşılık beklemeden dinlerine ve peygamberlerine olan engin sevgi ve saygı ile savunmuşlardır.
Türk Askeri nin bu büyük zaferi, kumandanından erine kadar vatan ve Allah yolunda; Onun yüce peygamberini ve mukaddes topraklarını savunmadaki kahramanlıklarının destanını bu eserde bir roman heyecanı ile okuyacaksınız.
Atatürk ün ifadeleriyle adını altın harflerle tarihe yazdıran büyük kumandan Fahreddin Paşa nın hatıraları, oğulları Selim ve Orhan Paşa ların bu esere katkıları, Sadrazam Talat Paşa ya yazılan mektupların ve Osmanlı İmparatorluk sarayı ile İngiliz ve Fransız kumandalıklarının tarihi belge niteliğindeki yazıları ilk defa bu kitapta açıklanmaktadır.

Okuyucu Yorumları